Preparat hydrofobizujący do pielęgnacji solarów Nano Solar, 200 ml

Wydajność paneli solarnych i fotowoltaicznych  zależy od efektywności absorpcji energii słonecznej przez kolektory. Zabrudzone lub mokre są mniej skuteczne. Zabezpieczenie powierzchni solarów nano powłoką powstałą przez zastosowanie impregnatu Nano Solar pozwala na podniesie wydajności paneli. Powłoka hydrofobizująca odpycha cząsteczki wody i zabrudzeń, nie pozwalając na ich zaleganie na powierzchni paneli solarnych.

69,00 zł
Ilość

  • Bezpieczne zakupy Bezpieczne zakupy
  • Wysyłka w 24 h Wysyłka w 24 h
  • Zwrot w ciągu 14 dni Zwrot w ciągu 14 dni

Preparat hydrofobizujący do pielęgnacji solarów – NANO SOLAR

 

Na wydajność paneli słonecznych wpływają warunki atmosferyczne: opady deszczu, zanieczyszczenia. Zabrudzone, mokre solary nie są w pełni wykorzystane do pobieraniu energii  słonecznej.

Impregnat NANO SOLAR – jego użycie do impregnacji paneli słonecznych, podnosi wydajność i efektywność ich pracy .

Hydrofobizujący preparat o wysokim stężeniu aktywnych, ceramicznych nano cząstek, wnikając głęboko w strukturę paneli fotowoltaicznych raz słonecznych , tworzy niewidoczną warstwę ochronna na powierzchni, która nie dopuszcza do zalegania cząstek wody opadowej i brudu. To powłoka rozłożona na powierzchni, posiadająca zdolność odpychania wody i zanieczyszczeń, czym przyczynia się do dłuższej czystości i skuteczności pracy paneli słonecznych.

Ograniczony zostaje również rozwój pleśni, grzybów, roztoczy na strukturze paneli poprzez wzbogacony skład o nano cząstki srebra.

 

Powłoka jest ekologiczna i w pełni bezpieczna dla zabezpieczanych powierzchni.

 

Trwałość:

- min. 1 rok, przy czym nawet pomimo zaniku efektu perlenia wody, powłoka zapobiega negatywnym wpływom na strukturę paneli.

 

Zużycie preparatu:

- 5 – 7 ml/m2

 

Sposób użycia:

Uwaga: przed rozpoczęciem nakładania powłoki należy dokładnie usunąć wszelkiego rodzaju zanieczyszczenie z zabezpieczanej powierzchni. Im lepiej ta czynność jest wykonana, tym silniejsze jest wiązanie nano cząsteczek z powierzchnią a działanie środka będzie trwalsze i efektywniejsze.

- Produkt nanosić na czyste, suche podłoże za pomocą natrysku lub zwilżonej lekko preparatem ściereczki.

- Preparaty hydrofobizujące wiążą się w szybkim czasie, dlatego należy je nakładać na małe obszary i delikatnie rozprowadzać po powierzchni.

- Pozostawić na powierzchni od 15 minut do pół godziny.

- Po tym czasie wypolerować zabezpieczoną powierzchnię

- Przed wykonaniem aplikacji zrobić próbę preparatu na niewielkiej powierzchni.

Powłoka po kilku minutach otrzymuje właściwości hydrofobowe. Zalecamy jednak, by w przeciągu 24 godzin nie testować zabezpieczanej powierzchni.

Produkty z tej samej kategorii