Niejonowe nano srebro koloidalne 50 ppm, 300 ml

Niejonowe nano srebro koloidalne.

29,00 zł
Ilość

  • Bezpieczne zakupy Bezpieczne zakupy
  • Wysyłka w 24 h Wysyłka w 24 h
  • Zwrot w ciągu 14 dni Zwrot w ciągu 14 dni

W ostatnich latach rośnie zainteresowanie roztworami srebra, określanymi jako srebro koloidalne. W rzeczywistości nie wszystkie dostępne preparaty tego typu to prawdziwe srebro koloidalne. Nie brakuje bowiem roztworów zwykłego srebra jonowego, które błędnie określane są mianem nano srebra koloidalnego. A różnica między nimi jest ogromna i sprowadza się nie tylko do postaci fizycznej roztworu, ale także aktywności biologicznej.

Srebro jonowe to zawiesina jonów srebra w wodzie, przy czym roztwór ten wykazuje niewielkie i nierównomierne rozmieszczenie srebra w roztworze. Taki preparat rozpoznamy po tym, że po jego odstawieniu na dnie butelki pojawi się osad. Natomiast nano srebro koloidalne to równomierna zawiesina w wodzie mikroskopijnych cząstek srebra, o średnicy rzędu kilku nanometrów. Takie rozdrobnienie cząstek srebra sprzyja powstaniu zawiesiny srebra o ogromnej powierzchni czynnej. Dzięki temu roztwór koloidalny srebra pozwala w pełni wykorzystać unikatowe właściwości metalicznego srebra.

Najbardziej pożądane właściwości niejonowego srebra koloidalnego to jego działanie antyseptyczne. W wielu badaniach wykazano niezwykłą skuteczność srebra koloidalnego w zwalczaniu bakterii, co umożliwia jego wykorzystanie w celu skutecznej dezynfekcji powierzchni. W wielu szpitalach do dezynfekcji sal, sprzętu czy odzieży medycznej wykorzystywany jest właśnie roztwór koloidalny srebra. Srebro koloidalne sprawdza się doskonale w codziennym użytkowaniu, odświeżając i dezynfekując powierzchnie kuchenne czy ceramikę łazienkową. Roztworem srebra można potraktować elewacje w celu zabezpieczenia ich przed rozwojem pleśni i grzybów.  Nano srebro koloidalne wykorzystywane jest także w produkcji kosmetyków czy środków dezynfekcyjnych bądź opatrunków wspomagających gojenie się ran. Roztworem srebra można odkażać rany, leczyć trądzik czy zakażenia skóry. Należy jednak podkreślić, że srebra koloidalnego nie należy stosować jako suplementu diety.  Nie należy polegać na artykułach sponsorowanych, których w Internecie można znaleźć bardzo wiele; rzetelnych informacji o właściwościach srebra koloidalnego dostarczyć mogą wyłącznie specjalistyczne opracowania medyczne i naukowe.

Oferowane przez nas roztwory niejonowego srebra koloidalnego to preparaty najwyższej jakości. Są to preparaty o stężeniu 50 ppm, co oznacza, że na milion cząsteczek wody przypada 50 cząsteczek srebra. Preparaty te występują w postaci równomiernej zawiesiny cząstek srebra i wyróżniają się lekko bursztynową barwą. Warto zauważyć, iż barwa srebra uzależniona jest od wielkości cząstki oraz jej kształtu. Zagłębiając się w lekturę medyczną można potwierdzić fakt, że  nano srebro koloidalne może przybierać barwę żółtą, bursztynową, różową a nawet niebieską.

Metaliczne srebro koloidalne jest odporne na działanie promieni UV. Występowanie silnych oddziaływań międzycząsteczkowych umożliwia równomierne wysycenie dezynfekowanych powierzchni cząsteczkami srebra. Preparaty tego typu są bardzo wydajne i mają długi termin przydatności do użycia, a uniwersalność ich zastosowań sprawia, że srebra koloidalnego nie powinno zabraknąć w żadnym domu czy lokalu użytkowym.

Koloid Nano srebra został przebadany dermatologicznie i mikrobiologicznie.

Poniższy materiał poglądowy obrazuje działanie nanosrebra uwalnianego z krążka nasyconego koloidem 5 ppm nanoAg (0,005 g/1 litr):

1. pałeczka okrężnicy

2.gronkowiec złocisty

3. pałeczka ropy błękitnej

Wielkość nanocząsteczek srebra badano przy pomocy urządzenia Zetasizer Nano ZS. Linia przerywana na wykresach przedstawia uśredniony rozkład wielkości cząsteczek: X nm/100%. Wyniki przedstawia poniższa tabela: