Dobroczynne właściwości zdrowotne szlachetnego metalu – srebra, znane są od bardzo dawna.

Spożywanie posiłków ze srebrnej zastawy przez władców tego świata pozwalało im chronić się  przed chorobami i infekcjami.

Rozdrabniając metaliczne srebro do postaci nanocząstek, wykorzystujemy właściwości tego metalu, by, rozszerzyć zakres działania i zwiększyć jego skuteczność w niespotykanych dotąd zastosowaniach.

Nanocząstki srebra, dzięki nano wielkości posiadają możliwość głębokiego wnikania i penetrowania komórek drobnoustrojów i uszkadzania ich biologicznych struktur. Są skuteczne w niszczeniu patogennych mikroorganizmów. Bakterie, nie są w stanie utworzyć kolonii na powierzchni wzbogaconej nanosrebrem, ponieważ aktywność bakteriobójcza nanocząsteczek, eliminuje drobnoustroje.

Stabilna aktywność nanosrebra, zauważalnie przewyższa działanie preparatów jonowych srebra. Widać to szczególnie w warunkach brudnych, gdzie jony srebra zostają wytrącone, obniżając tym skuteczność.

Metaliczne nanosrebro działa długotrwale w strukturze wzbogaconego materiału (uodparniając go na drobnoustroje i działanie promieniowania UV). Nano srebro nie brązowieje i nie rozkłada się pod wpływem światła słonecznego.

Nic dziwnego,że nanosrebro znalazło się w centrum zainteresowania.

Niszczy wiele chorobotwórczych czynników tj. bakterie, wirusy a jego silne i aktywne działanie wyprzedza klasyczne środki bakteriobójcze. W tyle pozostają nawet antybiotyki, gdyż ich skuteczność wiąże się z określonym, wąskim zakresem szczepów.

Nanosrebro charakteryzuje się niespecyficznym działaniem a produkty nim wzbogacone są chronione bakteriobójczo przez długi czas i zachowują pełną aktywność.

Oferowane roztwory koloidalne pod postacią nanocząstek, doskonale i równomiernie wysycają aplikowany produkt, dając gwarancję najwyższej aktywności nawet przy niewielkich stężeniach nanosrebra.

Oferowane przez nas preparaty nanosrebra przyjmują postać roztworów koloidalnych, lub proszków do zastosowań przemysłowych. Wielkość cząsteczek srebra zawiera się w zakresie 5-15 nm (średnio 9 nm), dzięki czemu jest ono w stanie doskonale i równomiernie wysycić produkt do którego następuje aplikacja. Takie rozdrobnienie gwarantuje również najwyższą aktywność już przy niewielkich stężeniach.

Badanie przy pomocy urządzenia Zetasizer Nano ZS potwierdza wielkość cząsteczek oscylujących w granicy od 5 do 15 nm.

WŁAŚCIWOŚCI NANOSREBRA:

  • działa już przy zawartości 1-25 ppm. Dla wielu substancji są to stęzenie śladowe, lecz dla nano srebra wystarczające do ochrony przed 650 gatunkami bakterii, pleśni, wirusów i grzybów
  • jest produktem odpornym na czynniki chemiczne, fizyczne i biologiczne. Mikroorganizmy nie potrafią się przed nim obronić w przeciwieństwie do powszechnie stosowanych środków syntetycznych
  • jest produktem bezpiecznym dla ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego
  • nanosrebro nie ulega samoistnej degradacji i jest w praktyce bezterminowo trwałe w tworzywach sztucznych.