Biobójczy płyn do dezynfekcji z aktywnym tlenem i nanosrebrem

Infekcje bakteryjne, wirusowe oraz grzybicze towarzyszyły ludzkości od jej zarania. Pomimo technologicznego postępu, walka z nimi nigdy nie należała do łatwych. Pomimo niewielkich rozmiarów, wszystkie wymienione patogeny posiadają ogromne zdolności adaptacyjne oraz skłonność do spontanicznych zmian (mutacji). Z tego powodu co kilka lat musimy zmagać się kolejnymi zagrożeniami epidemiologicznymi.

Na szczęście istnieją skuteczne metody obrony przed nimi – czystość i higiena. W walce z patogenami skutecznie wspierają nas również środki dezynfekcyjne. Część z nich pełni rolę środków ochrony bezpośredniej, które można stosować bezpośrednio na skórę i otaczające nas przedmioty.

W OBLICZU PANUJĄCEJ SYTUACJI NASZ ZESPÓŁ OPRACOWAŁ RECEPTURĘ UNIWERSALNEGO PŁYNU DO DEZYNFEKCJI, DOSKONAŁEGO ZARÓWNO DO SKÓRY DŁONI JAK I INNYCH POWIERZCHNI, O WŁAŚCIWOŚCIACH WIRUSO-, BAKTERIO- JAK I GRZYBOBÓJCZYCH. CO WIĘCEJ, OPRACOWANE ROZWIĄZANIE JEST WOLNE OD ALKOHOLI PRZEZ CO PRODUKCJA NIE JEST ZAGROŻONA NISKĄ DOSTĘPNOŚCIĄ SUROWCÓW. UDAŁO SIĘ TO POPRZEZ ZASTOSOWANIE WYSTABILIZOWANEGO, AKTYWNEGO TLENU ORAZ NANOCZĄSTECZEK METALICZNEGO SREBRA.

WŁAŚCIWOŚCI ŚRODKA BIOBÓJCZEGO SILVERSEPT OXY:

  • może być stosowany do dezynfekcji skóry dłoni, odzieży, masek oraz rozmaitych powierzchni zarówno przez użytkowników profesjonalnych jak i prywatnych,
  • po naniesieniu produktu ulega on rozkładowi w środowisku do wody oraz tlenu (tlen, niezbędny dla życia, w postaci tzw. reaktywnych form wchodzi w gwałtowne reakcje ze strukturami biologicznymi, prowadząc do ich chemicznej inaktywacji (oksydacji).
  • preparat ma fizyczny kontakt jedynie z naskórkiem, który jest warstwą martwych komórek nabłonka, dzięki czemu nie zagraża organizmowi ludzkiemu (użytkowników dodatkowo chroni rozbudowany, biologiczny układ inaktywacji ROS, który tworzy enzymy oraz tzw. zmiatacze wolnych rodników)
  • aktywny tlen zawarty w preparacie w szerokim zakresie zwalcza bakterie, grzyby i wirusy
  • po odparowaniu produkt pozostawia cienką warstwę metalicznego srebra, drobiny tego metalu szczelnie pokrywają powierzchnię, przedłużając efekt higieniczny
  • z uwagi na brak alkoholi produkt nie powoduje zagrożenia pożarowego, płyn może być stosowany na powierzchniach gromadzących ładunki elektryczne, w pobliżu iskrzących maszyn

Numer pozwolenia na obrót środkiem biobójczym: 0523/TP/2020

Osoby, które chcą dowiedzieć się więcej bądź są zainteresowane zakupem prosimy o kontakt: sklep@nanozakupy.pl