Wirusy i bakterie chorobotwórcze od zawsze towarzyszą gatunkowi ludzkiemu. Rozwijająca się medycyna pozwalała zapanować nad ich rozprzestrzenianiem.

Wirusy do namnażania potrzebują komórek „gospodarza”. W stanie wolnym mają płaszcz białkowy, a w przypadku koronawirusa otoczkę białkowo – lipidową. Jest bardzo niebezpieczny, gdyż podczas procesu reprodukcji potrafi zniszczyć komórki naszego organizmu.

Wirusobójcza ochrona – Silversept Oxy

Wirus przenoszony jest podczas kaszlu, przy wydychanym powietrzu, poprzez wydzielinę z nosa i ust.  Może również osiadać na przedmiotach i powierzchniach wokół nas.

Wirus przenoszony jest podczas kaszlu, przy wydychanym powietrzu, poprzez wydzielinę z nosa i ust.  Może również osiadać na przedmiotach i powierzchniach wokół nas. Infekcję złapiemy dotykając tych przedmiotów a następnie oczu, nosa, ust.Infekcję złapiemy dotykając tych przedmiotów a następnie oczu, nosa, ust.

Poprzez nawyk częstego mycia rąk i systematycznej dezynfekcji zmniejszymy szansę zakażenia.

Należy oduczyć się pewnych zachowań (dotykanie rękami ust, oczu, nosa), czy zasłaniania dłonią podczas kichania i kaszlu ust i nosa. Ponieważ dotykając okolic błon śluzowych rękoma pokrytymi wirusem, ułatwiamy jego wnikanie do organizmu.

Wpoić zasadę częstego i dokładnego mycia rąk – wiadomo, że ta czynność odpowiednio wykonana zabija zarazki.

Nie mniej ważne jest dezynfekowanie dłoni. A nawet konieczność, gdy nie mamy dostepu do ciepłej wody i mydła. Pamiętaj, by zawsze mieć przy sobie środek do dezynfekcji rąk.

Silversept Oxy jest skuteczny, zachowując bezpieczeństwo dla skóry rąk. Można go stosować bezpośrednio na dłonie, bez obawy o uszkodzenie skóry czy jej podrażnienie. Nie zniszczy rąk podczas długiego stosowania, ponieważ jego skład pozbawiony jest drażniących alkoholi, chloru i łatwopalnych rozpuszczalników.

Receptura preparatu SILVERSEPT OXY – to wystabilizowany aktywny tlen, niszczący wirusy i nanocząstki metalicznego srebra, wydłużające biobójcze działanie środka.

Zewsząd słyszymy zalecenia higienicznego mycia rąk oraz dezynfekcji.

Wprowadzajmy te dobre nawyki w codzienne życie, uczmy tego najbliższych.

Nie dajmy się wirusowi.

Bądźmy ostrożni i stosujmy sprawdzone i bezpieczne dla nas preparaty do dezynfekcji.